Aktuality

VÝSTRAHA:

Prosíme spoluobčany o zvýšenou pozornost při chůzi u vysokých budov a stromů, hrozí nebezpečí pádu většího množství sněhu. 

Číslo výstrahy: PVI_2017/22

Počasí u nás ovlivňuje tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Na jejím východním okraji se bude ve středu večer a v první polovině noci na čtvrtek vyskytovat i silnější sněžení. Během noci na čtvrtek bude tlaková níže ustupovat z našeho území nad Polsko. Ve čtvrtek ráno začne postupovat přes naše území k severovýchodu teplá fronta, na které se vyskytne mrznoucí déšť s tvorbou ledovky.

Ve středu (1.2.) večer a v první polovině noci na čtvrtek (2.2.) bude přes Moravu a Slezsko postupovat od jihozápadu další pásmo sněžení, jehož intenzita může místy přesáhnout 6 cm/3 hod. Celkový úhrn nového sněhu dosáhne 5 až 12 cm.

Ve čtvrtek k ránu se na jihu a západě Čech objeví mrznoucí déšť, při kterém se bude tvořit ledovka. Během rána a dopoledne se mrznoucí déšť od jihozápadu rozšíří i na ostatní území. Na severovýchod Moravy a do Slezka dorazí srážky až později odpoledne a večer, kdy zde budou teploty většinou slabě nad bodem mrazu a pravděpodobnost tvorby ledovky je tak relativně menší. Výstrahu budeme v případě potřeby upřesňovat.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Při silném sněžení vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky a přizpůsobit tomu rychlost jízdy.

Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

Ve čtvrtek se při mrznoucím dešti očekává tvorba ledovky. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

Revitalizace zeleně

Ořezy a kácení stromů prováděné v současné době (podzim 2016 a jaro 2017) jsou v rámci akce "Revitalizace zeleně města Dubňany". Provádí je externí firma a bližší informace získáte na Městském úřadě v Dubňanech.  

 

Prosba:

Touto cestou prosíme řidiče, aby z důvodů zimní údržby se pokusili parkovat vozidla mimo vozovku ( použít vjezdy, parkoviště a garáže, je-li možno). Pokud nebude umožněn bezproblémový průjezd ulicemi, nedojde bohužel k provedení zimní údržby. Předem děkujeme za pochopení a vstřícnost ze strany řidičů. 

Ořezy stromů a keřů:

V termínu od 2.11.2016 do 31.3.2017 budou průběžně prováděny pracovníky ořezy dřevin na obecních pozemcích.
Prosíme spoluobčany o shovívavost s nahlášenými ořezy, budou postupně uskutečněny.  
 

Vývoz hromádek termín:

Svoz hromádek BIO odpadu pouze z obecních pozemků před domy bude prováděn v pondělí 
jednou za 14 dní ( v případě potřeby i ve čtvrtek) v termínu svozu komunálního odpadu.  
BIO odpad ze zahrad je možnost uložit buď do BIO popelnic nebo na sběrný dvůr.  

Ilustrační foto